ورق یونالیت

ورق یونالیت

ورق یونالیت

برای استفاده بهتر از ورق یونالیت در اولین گام باید بدانیم برای انجام چه کاری از آنها می خواهیم استفاده کنیم.

  • آیا برای استفاده بین دیوارها می خواهیم؟
  • آیا برای استفاده کف و یا کف خواب ها می خواهیم؟
  • آیا برای استفاده در سقف می خواهیم؟

برای هر کدام از این سوالاتجواب های مختلفی وجود دارد تا بدانیم ورق یونالیت را برای چه کاری می خواهیم که در زیر به آنها پاسخ می دهیم:

  • ورق یونالیت مناسب برای دیوارها از ضخامت ۳ سانتی متر تا ۵ سانتی متر مناسب ابعاد در همه ی ورق های یونالیتی ۲ متر در ۱ متر می باشد و اما جنس مناسب و چگالی مناسب ورق سونالیت برای این کار چگالی بین ۸ تا ۹ می باشد که هرچه چگالی افزایش یابد کیفت و بازدهی بیشتری دارد اما عمده مصرف این نوع ورق یونالیت همان چگالی ۸ تا ۹ می باشد پایین تر از آن به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا با استفاده نکردن هیچ فرقی ندارد.
  • ورق یونالیت برای کف ساختمان بین ضخامت ۲ تا ۳ استفاده می شود که مهم ترین نکته در این نوع استفاده این است که باید حتما چگالی بالا بین ۲۰ تا ۲۵ مصرف شود زیرا روی آن را مصالح دیگر مثل ملات و سرامیک و… استفاده می شود که باید ورق یونالیت محکم و فشرده باشد یعنی چگالی بالایی داشته باشد تا فشار وارده از کف را تحمل کند و کار خود را به خوبی انجام دهد.
  • برای استفاده ورق یونالیت در سقف منظور این است که بخواهیم قبل از استفاده از سقف کاذب از ورق یونالیت استفاده کنیم باید ضخامت بین ۳ تا ۵ سانتیمتر را استفاده کنیم با چگالی بین ۸ تا ۹ زیرا در سقف فشاری بر ورق یونالیت وارد نمی شود اما استفاده از چگالی پایین تر اصلا توصیه نمی شود زیرا با استفاده نکردن تفاوتی ندارد.

مزایا و معایب

مزایا

استفاده از ورق یونالیت در ساختمان همانند یک سرمایه گذاری پر سود است زیرا شما با توجه به افزایش چشمگیر قیمت های انرژی مثل برق و گاز از افزایش هزینه ی آن ها جلوگیری می کنید و در زمستان و تابستان از سرما و گرما م حتی صدا های مزاحم در پناه خواهید بود. بایکبار هزینه ثابت برای استفاده از ورق یونالیت از هزینه های جاری آینده جلوگیری می کنید.

معایب

به دلیل استفاده از ورق های یونالیت نامرغوب به خاطر هزینه ی پایین تر عملا شخص مصرف کننده هیچ تفاوتی را احساس نمی کند و به دیگران از بیهوده بودن این عمل می گوید در حالی که استفاده از ورق یونالیت استاندار و با کیفیت بازدهی خوبی دارد و رضایت مصرف کننده را به همراه دارد.

در پایان از شما بابت خواندن این مطلب ورق یونالیت سپاسگذارم و از این به بعد در خرید و یا ساختن خانه به این نکته توجه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *