تنوع و کیفیت منحصر به فرد در صنعت سیمان اصفهان

سیمان اصفهان

و تنوع کیفیت منحصر به فرد در صنعت سیمان اصفهان 

صنعت سیمان اصفهان را می توان از مهم ترین صنایع این استان دانست که جایگاه ویژه ای نیز در صنعت سیمان کشور دارد. استان اصفهان تولید کنندگان سیمان متعددی را در دل خود جای داده است. برخی از این واحد های تولیدی سهامی خاص و برخی دیگر سهامی عام هستند. شاید سیمان اصفهان و سیمان سپاهان از جمله نام آشناترین این صنایع باشند. شرکت سیمان اصفهان یکی از قدیمی ترین صنایع سیمانی کشور است که از سال ۱۳۳۴ مشغول به فعالیت بوده و با گذر زمان به روز شده و خط تولید خود را توسعه داده است. هر چند این استان تولید سیمان زیادی دارد ولی اغلب کارخانجات با ظرفیتی بسیار کمتر از  حداکثر ظرفیت خود مشغول به فعالیت هستند. صنعت سیمان در استان اصفهان دارای مشخصه های متمایز و منحصر به فردی است که در این مقاله سعی داریم برخی از این ویژگی ها را معرفی نماییم.

سیمان اصفهان
کارخانه سیمان اصفهان

تنوع منحصر به فرد صنعت سیمان اصفهان

اگر به دنبال سیمان های با کیفیت هستید می توانید به صنعت سیمان اصفهان مراجعه کنید. سیمان تیپ ۲ به عنوان یکی از رایج ترین و پر مصرف ترین انواع سیمان، به وفور در این استان با بهترین کیفیت و منطبق بر استانداردهای جهانی تولید می شود. شما می توانید کلینکر مورد نیاز خود را نیز از صنایع این استان با بهترین کیفیت تهیه نمایید. اما صنعت سیمان اصفهان مزیت دیگری نیز دارد. تنوع محصولات سیمانی در این استان بسیار زیاد است. سیمان تیپ ۱-۳۲۵ و ۱-۴۲۵، سیمان تیپ ۵، سیمان کم قلیا، سیمان پوزولانی، سیمان های پوزولانی ویژه ، سیمان سرباره ای، سیمان سرباره ای ضد سولفات، سیمان اکتیو شده و … از جمله سیمان هایی هستند که می توانید از صنایع فعال استان اصفهان تهیه نمایید. این سیمان ها کاربرد های مختلفی دارند. برای مثال سیمان ۱-۴۲۵ برای استفاده در هوای سرد بسیار مناسب است.

تیپ 2 سیمان اصفهان
تیپ ۲ سیمان اصفهان

 سیمان سرباره ای اکتیو شده نیز می تواند در ساخت بتن های مقاوم در برابر کلر و سولفات مورد استفاده قرار گیرد. با وجود تنوع در محصولات سیمانی ارائه شده، برخی از صنایع اصفهان همچون صنایع سیمان سپاهان اصفهان برای تولید سیمان های خاص و منطبق بر نیاز شما نیز ثبت سفارش دارند.

اغلب واحد های تولیدی در صنعت سیمان اصفهان، چند خط تولید دارند و این امکان را دارند تا چندین نوع محصول را به صورت همزمان تولید نمایند.

صنعت سیمان اصفهان، صنعت به روز و نوآور

از دیگر مشخصه های صنعت سیمان اصفهان،  به روز بودن و نوآوری است. در این صنایع، واحد های تحقیق و توسعه بسیار فعال هستند و همواره محصولات جدیدی را به بازار مصرف معرفی می کنند. برای مثال سیمان های سرباره ای اکتیو شده از جمله سیمان های مقاوم در برابر مواد شیمیایی با کاربرد های ویژه هستند که در این صنعت با تلاش واحد های تحقیق و توسعه به بازار مصرف عرضه شده اند. استفاده از سرباره به عنوان مواد اولیه در تولید این سیمان، باعث شده است که این سیمان خاص، قیمت مناسبی نیز داشته باشد. اغلب این کارخانجات از ایده های محققان و پژوهشگران در عرصه تولید انواع سیمان ها استقبال می نمایند.

نوآوری در این صنعت شامل فرایندهای مختلف تولید و حتی فروش هم می باشد. سایت فروش آنلاین سیمان اصفهان، امکان خرید آنلاین سیمان را فراهم نموده است. این نوع فروش در مدیریت قیمت و کاهش تاثیر دلال ها بسیار موثر بوده است.

سیمان سپاهان
سیمان سپاهان

توجه به محیط زیست در صنعت سیمان اصفهان

صنعت سیمان اصفهان کوشیده است تا کمترین آسیب را به محیط زیست وارد نمایید. در اغلب سایت­های کارخانجات مختلف تولید کننده سیمان، گزارش های از اقدامات واحد های تولیدی برای کاهش آسیب به محیط زیست ارائه شده است. برای مثال یکی از انواع سیمان های تولیدی شرکت سیمان سپاهان اصفهان، سپاسبز نامگذاری شده است و این محصول دوستدار محیط زیست است. تولید این سیمان که نوعی سیمان سرباره است تبعات کمتری برای محیط زیست دارد. این سیمان طول عمر و دوام منحصر به فردی داشته و خواص مکانیکی ایده آلی دارد.

محیط زیست و سیمان اصفهان
سیمان اصفهان و اهمیت محیط زیست برای این صنعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *